Založiť webovú stránku alebo eShop

12. február 2014

    Edhem Bičakčić - predseda vlády Federation of Bosnia and Herzegovina (1996-2001), Bosna a Hercegovina

                                                                             

28. január 2014

 

    Vladimir Vasilevich Yermoshin - starosta Minsk (1995-2000), predseda vlády (2000-2001), Bielorusko

                                

2. január 2014

    Eduard Amvrosiyevich Shevardnadze - minister zahraničných vecí ZSSR (1985-1990), predseda parlamentu (1992-

                                                                  -1995), predseda vlády (1993-1993), prezident (1995-2003), Gruzínsko

 x

    Dušan Kozić - predseda vlády Republika Srpska (1994-1995), Bosna a Hercegovina

                                

30. december 2013

    Savo Klimovski - prezident Assembly (1998-2000), prezident (1999-1999), Macedónsko

                                                                                               

27. december 2013

    Rinchinnyamyn Amarjargal - predseda vlády (1999-2000), Mongolsko

23. december 2013

    Ejup Ganić - člen Predsedníctva (1990-1996), prezident Federation of Bosnia and Herzegovina

                        (1997-1999, 2000-2001), Bosna a Hercegovina

                                                                

    Léopold Sédar Senghor - prezident (1960-1980), básnik, Senegal

                        

    Fritz Honegger - viceprezident (1981-1981), prezident (1982-1982), Švajčiarsko

                                

    Alain Émile Louis Marie Poher - prezident Sénat (1968-1992), prezident (1969-1969, 1974-1974), Francúzsko

                                                                

18. december 2013

    Ivars Godmanis - predseda vlády (1990-1993, 2007-2009), Lotyšsko

                                            

17. december 2013

    Rui Duarte de Barros - predseda vlády (2012-), Guinea-Bissau

                        

    Al-Sadiq al-Mahdi - predseda vlády (1966-1967, 1986-1989), Sudán

11. november 2013

    Dmitry Anatolyevich Medvedev - podpredseda vlády (2005-08), prezident (2008-2012), predseda vlády (2012- , Rusko

                        

5. november 2013

    Božidar Matić - predseda vlády (2001-2001), Bosna a Hercegovina

                                                                    

4. november 2013

    Dragan Čavić - viceprezident Republika Srpska (2000-02), prezident Republika Srpska (2002-06), Bosna a Hercegovina

            

9. október 2013

    Mirko Šarović - prezident Republika Srpska (2000-2002), prezident (2002-2003), Bosna a Hercegovina

3. október 2013

    David Clive Wilson - guvernér Hong Kong (1987-1992)Veľká Británia

    Jón Baldvin Hannibalsson - minister financií (1987-1988), minister zahraničných vecí (1988-1995), Island

            

1. október 2013

    Veselin Đuranović - predseda vlády (1963-1966), prezident (1982-1983), predseda vlády Juhoslávia (1977-1982),

                                    prezident Juhoslávia (1984-1985), Čierna Hora

         

30. september 2013

    Petre Roman - predseda vlády (1989-1991), prezident Senat (1996-2000), minister zahraničných vecí (1999-2000),

                            Rumunsko

                                                  

23. september 2013

    Ivo Miro Jović - člen Predsedníctva (2005-2006), Bosna a Hercegovina

5. september 2013

    Josip Manolić - predseda vlády (1990-1991), Chorvátsko

                    

    Jacob Gedleyihlekisa Zuma - viceprezident (1999-2005), prezident (2009-, Juhoafrická republika

                                                                            

    Tonino Picula - minister zahraničných vecí (2000-2003), Chorvátsko

                            

20. august 2013

 

    Mikhail Sergeyevich Gorbachev - predseda Prezídia Najvyššieho Sovietu (1988-1990), prezident Sovietsky zväz

                                                          (1990-1991), Nobelova cena za mier (1990), Rusko

31. júl 2013

    Živko Budimir - prezident Federation of Bosnia and Herzegovina (2011-, Bosna a Hercegovina

                            

29. júl 2013

    Verónica Michelle Bachelet Jeria - ministerka zdravotníctva (2000-2002), ministerka obrany (2002-2004),

                                                            prezidentka (2006-2010), Chile

                                                                                    

    Bidzina Ivanishvili - predseda vlády (2012-, Gruzínsko

9. júl 2013

    Indrek Toome - predseda vlády (1988-1990), Estónsko

8. júl 2013

    Mireya Elisa Moscoso Rodríguez de Arias - prezidentka (1999-2004), Panama

                           

28. jún 2013

    Ivo Josipović - prezident (2010-), právnik, hudobný skladateľ, Chorvátsko

                    

20. jún 2013

    Armen Razmikovich Darbinyan - predseda vlády (1998-1999), Arménsko

19. jún 2013

    Dušan Čkrebić - predseda vlády (1974-1978), prezident (1984-1986), Srbsko

    Rosen Asenov Plevneliev - prezident (2012-, Bulharsko

                                                                                                    

    Atifete Jahjaga - prezidentka (2011-, Kosovo

14. jún 2013

    Johannes Rau - prezident Bundesrat (1982-1983), predseda vlády Nordrhein-Westfalen (1978-1998),

                             prezident (1999-2004), Nemecko

                              

13. jún 2013

    Janez Zemljarič - predseda vlády (1980-1984), podpredseda vlády SFRJ (1984-1989), Slovinsko

6. jún 2013

    Ramush Haradinaj - predseda vlády (2004-2005), Kosovo

                                                                                     

    Avtandil Jorbenadze - predseda vlády (2001-2003), Gruzínsko

     

3. jún 2013

    Surayud Chulanont - predseda vlády (2006-2008), Thajsko

            

    Pratibha Devisingh Patil - prezidentka (2007-2012), India

1. jún 2013

    Thongloun Sisoulith - podpredseda vlády (2001-), minister zahraničných vecí (2006-), Laos

                    

29. máj 2013

    Rajko Kuzmanović - prezident Republika Srpska (2007-2010), Bosna a Hercegovina

                

24. máj 2013

    Lee Hong-koo - predseda vlády (1994-1995), Kórea

23. máj 2013

    Vitaliy Andriiovych Masol - predseda vlády (1987-1990, 1994-1995), Ukrajina

    

22. máj 2013

    Maxime Jacques Marcel Verhagen - minister zahraničných vecí (2007-2010), podpredseda

                                                              vlády (2010-2012), Holandsko

    Volodymyr Dmytrovych Khandohiy - minister zahraničných vecí (2009-2009), Ukrajina

    

20. máj 2013

    Ioannis Grivas - predseda vlády (1989-1989), Grécko

15. máj 2013

    Mahmoud Abbas - predseda vlády (2003-2003), prezident (2005-, Palestína

                                                                     

7. máj 2013

    Borut Pahor - prezident National Assembly (2000-2004), predseda vlády (2008-2012), prezident (2012-, Slovinsko

6. máj 2013

 

    Algirdas Butkevičius - minister financií (04-05), minister dopravy a telekomunikácií (06-08), predseda vlády (2012-, Litva

                                    

25. apríl 2013

    Sergey Vladilenovich Kriyenko - predseda vlády (1998-1998), podpredseda vlády (1998-1998), Rusko

                                                                

    Iurie Leanca - minister zahraničných vecí (2001-2001, 2009-2013), predseda vlády (2013-, Moldavsko

                            

    Toomas Hendrik Ilves - minister zahraničných vecí (1996-1998, 1999-2002), prezident (2006-, Estónsko

24. apríl 2013

    Fouad Siniora - predseda vlády (2005-2009), prezident (2007-2008), Libanon

23. apríl 2013

    Stanko Radmilović - predseda vlády (1989-1991), Srbsko

    

22. apríl 2013

    Haji Mohammad Najib bin Tun Haji Abdul Razak - podpredseda vlády (2004-2009), predseda vlády (2009- ), Malajzia

                                                                                                                

19. apríl 2013

    Hifikepunye Lucas Pohamba - prezident (2005- ), Namíbia

18. apríl 2013

    Édith Cresson - predsedníčka vlády (1991-1992), komisárka EÚ (1995-1999), Francúzsko

            

16. apríl 2013

    Jozef Moravčík - minister zahraničných vecí ČSFR (1992-1992), minister zahraničných vecí (1993-1994),

                               predseda vlády (1994-1994), Slovensko

 

15. apríl 2013

    Desimir Jevtić - predseda vlády (1986-1989), Srbsko

                                

8. apríl 2013

 

    Sixto Alfonso Durán-Ballén Cordovez - starosta Quito (1970-1978), prezident (1992-1996), architekt, Ekvádor

5. apríl 2013

    Dobrica Ćosić - prezident Juhoslávia (1992-1993), Srbsko

4. apríl 2013

    Jusuf Zejnullahu - predseda vlády (1989-1991), Kosovo

                           

2. apríl 2013

    František Pitra - predseda vlády (1988-1990), Česká republika

                                

    Eliud Thaddeus Williams - prezident (2012-, Dominika

                                                                                                   

28. marec 2013

    Philip Michael Jeffery - generálny guvernér (2003-2008), Austrália

                                         

    Nebojša Čović - starosta Belehrad (1989-1990), podpredseda vlády (2001-2004), predseda vlády (2003-2003), Srbsko

                                                                                                    

26. marec 2013

 

    Joseph Jacques Jean Chrétien - minister financií (1977-1979), minister spravodlivosti (1980-1982), minister

                                                        zahraničných vecí (1984-1984), predseda vlády (1993-2003), Kanada

        x

18. marec 2013

    Kjell Magne Bondevik - minister zahraničných vecí (1989-1990), predseda vlády (1997-2000, 2001-2005), Nórsko

4. marec 2013

    Artur Tahir oğlu Rasizadeh - predseda vlády (1996-2003, 2003-), Azerbajdžan

27. február 2013

    Vyacheslav Frantsevich Kebich - predseda vlády (1990-1994), Bielorusko

                                                                

    Bjørn Tore Godal - minister zahraničných vecí (1994-1997), minister obrany (2000-2001), Nórsko

                                    

18. február 2013

    Mihai I al României - kráľ (1927-1930, 1940-1947)

17. február 2013

    Thabo Mvuyelwa Mbeki - viceprezident (1994-1999), prezident (1999-2008), Juhoafrická republika

                

    Guntars Krasts - minister hospodárstva (1995-1997), predseda vlády (1997-1998), Lotyšsko

15. február 2013

    Peter John Hollingworth - arcibiskup Brisbane (1990-2001), generálny guvernér (2001-2003), Austrália

    

13. február 2013

    Khandu Wangchuk - predseda vlády (2001-2002, 2006-2007), minister zahraničných vecí (2003-2007), Bhután

                                                                                                             

 

11. február 2013

    Adnan Mohammad Badran - predseda vlády (2005-2005), Jordánsko

    Anatoliy Kyrylovych Kinakh - predseda vlády (2001-2002), Ukrajina

7. február 2013

    Kåre Isaachsen Willoch - predseda vlády (1981-1986), Nórsko

5. február 2013

    Danilo Türk - prezident (2007-2012), Slovinsko

     

 

4. február 2013

    Stanislav Stanislavovich Shushkevich - prezident (1991-1994), Bielorusko

29. január 2013

    Tomislav Nikolić - prezident (2012-, Srbsko

        

    Nikica Valentić - predseda vlády (1993-1995), Chorvátsko

                  

24. január 2013

    Ivan Knotek - predseda vlády (1988-1989), predseda vlády ČSSR (1988-1989), Slovensko

                            

23. január 2013

    Bashkim Fino - predseda vlády (1997-1997), Albánsko

    Kjeld Støttrup Olesen - minister obrany (1971-1973), minister zahraničných vecí (1979-1982), Dánsko

                                                                

11. január 2013

    Oluṣẹgun Mathew Okikiọla Arẹmu Ọbasanj - viceprezident (1975-1976), prezident (1976-1979, 1999-2007), Nigéria

                                

    Ántónio Manuel Mascarenhas Gomes Monteiro - prezident (1991-2001), Kapverdy

    Rose Francine Rogombé - prezidentka (2009-2009), prezidentka Senat (2009-), Gabon

                        

    Paulias Nguna Matane - generálny guvernér (2004-2010), Papua Nová Guinea

                                           

8. január 2013

    Cosmo Dugal Patrick Thomas Haskarad - guvernér Falkland Islands (1964-1970), Veľká Británia

    

4. január 2013

    Fidel "Eddie" Valdez Ramos - prezident (1992-1998) , Filipíny

    Mudar Mohammad Ayesh Badran - predseda vlády (1976-1976, 1976-1979, 1980-1984, 1989-1991), Jordánsko

                                                            

4. január 2013

    César Augusto Gaviria Trujillo - prezident (1990-1994) , Kolumbia

31. december 2012

    Dilma Vana Rousseff - prezidentka (2011- , Brazília

21. december 2012

    Nicolae Văcăroiu - predseda vlády (1992-1996), prezident Senatului (2000-2008), prezident (2007-2007), Rumunsko

                    

    Radoje Kontić - predseda vlády (1989-1991), predseda vlády Juhoslávia (1993-1998), Čierna Hora

   Enrique Valentín Iglesias García - minister zahraničných vecí (1985-1988), Uruguaj

                                         

14. december 2012

    Òscar Ribas i Reig - predseda vlády (1982-1984, 1990-1994), Andorra

    

11. december 2012

    Emil Constantinescu - prezident (1996-2000), Rumunsko

5. december 2012

    José Sarney de Araújo Costa - prezident (1985-1990), prezident Senado Federal (1995-1997, 2003-2005, 2009-),

                                                     Brazília

                

4. december 2012

    Mate Granić - minister zahraničných vecí (1993-2000), Chorvátsko

    

3. december 2012

    Emil Boc - predseda vlády (2008-2012), starosta Cluj-Napoca (2012-), Rumunsko

28. november 2012

    Al-Jazuli Daf´allah - predseda vlády (1985-1986), Sudán

    

26. november 2012

    Kintu Musoke - predseda vlády (1994-1999), Uganda

21. november 2012

    Ahmed Ouyahia - predseda vlády (1995-1998, 2003-2006, 2008-2012), Alžírsko

            

    Ati George Sokomanu - prezident (1980-1984, 1984-1989), Vanuatu

    Dušan Šinigoj - predseda vlády (1984-1990), Slovinsko

                             

    France Popit - prezident (1982-1988), Slovinsko

        

    Thanin Kraivichien - predseda vlády (1976-1977), Thajsko    

    Jean-Pascal Delamuraz - prezident (1989-1989, 1996-1996), Švajčiarsko

                                             

    Colin Luther Powell - minister zahraničných vecí (2001-2005), USA

                                                                                                            

19. november 2012

    John Malcolm Fraser - minister školstva a vedy (1968-1969, 1972-1972), minister obrany (1969-1971),

                                        predseda vlády (1975-1983), Austrália

    

    Chandrika Bandaranaike Kumaratunga - predsedníčka vlády (1994-1994), prezidentka (1994-2005), Srí Lanka

16. november 2012

    Avul Pakir Jainulabdeen Abdul Kalam - prezident (2002-2007), India

    

15. november 2012

    Abdool Raouf Bundhun - prezident (2003-2003), viceprezident (2002-2007), Maurícius

                

14. november 2012

    Paulo de Sacadura Cabral Portas - minister obrany (2005-2005), minister zahraničných vecí (2011-, Portugalsko

 

13. november 2012

    Artis Pabriks - minister zahraničných vecí (2004-2007), minister obrany (2010- ), Lotyšsko

                             

 

 

7. november 2012

    Espen Barth Eide - minister obrany (2011-2012), minister zahraničných vecí (2012-), Nórsko

                                  

5. november 2012

    Samuel "Sam" Daniel Shafiishuna Nujoma - prezident (1990-2005), Namíbia

    Pío García-Escudero Márquez - prezident Senado (2011-), Španielsko

    

 

2. november 2012

    Alan Edden Huckle - guvernér Anguilla (2004-2006), guvernér Falkland Islands (2006-2010), Veľká Británia

29. október 2012

    Saim Bülend Ulusu - predseda vlády (1980-1983), Turecko

25. október 2012

    Robert Henry Gervase Fulton - guvernér Gibraltar (2006-2009), Veľká Británia

    

 

22. október 2012

    Vojislav Koštunica - prezident Juhoslávia (2000-2003), predseda vlády (2004-2008), Srbsko

 

    Władysław Bartoszewski - minister zahraničných vecí (1995-1995, 2000-2001), diplomat, novinár, spisovateľ, historik,

                                              Poľsko 

    

18. október 2012

    Andris Šķēle - predseda vlády (1995-1997, 1999-2000), Lotyšsko

    

 

18. október 2012

    Georgios Kyriakou Iacovou - minister zahraničných vecí (1983-1993, 2003-2006), Cyprus

 

10. október 2012

    Bujar Bukoshi - predseda vlády (1991-2000), Kosovo

8. október 2012

    Donald Ramotar - prezident (2011-, Guyana

                                                                                

31. august 2012

    Mariano Rajoy Brey - podpredseda vlády (2000-2003), minister vnútra (2001-2002), predseda vlády (2011-, Španielsko

              

21. september 2012

    Karl Viktor Erjavec - minister obrany (2004-2008), minister životného prostredia (2008-2010), minister zahraničných

                                     vecí (2012- ), Slovinsko

                                                                            

20. august 2012

    Carmelo "Karmenu" MIfsud Bonnici - predseda vlády (1984-1987), Malta

 

17. august 2012

    Vlado Bučkovski - predseda vlády (2004-2006), Macedónsko

    

    Zaid al-Rifai - predseda vlády (1973-1976, 1985-1989), Jordánsko

13. august 2012

    Maurice Harold Macmillan - minister obrany (1954-1955), minister zahraničných vecí (1955-1955), predseda vlády

                                                 (1957-1963), Veľká Británia

    Ivica Račan - predseda vlády (2000-2003), Chorvátsko

                         

8. august 2012

    Uzakbay Karamanovich Karamanov - predseda vlády (1989-1991), Kazachstan

 

6. august 2012

    Henri Namphy - prezident (1986-1988, 1988-1988), Haiti

     

2. august 2012

    James Brendan "Jim" Bolger - predseda vlády (1990-1997), Nový Zéland

    

    Ange Édouard Poungui - predseda vlády (1984-1989), Kongo

    Shukri Mohammed Ghanem - predseda vlády (2003-2006), minister ropy (2006-2011), Líbya

    

    Luisa Dias Diogo - predsedníčka vlády (2004-2010), Mozambik

                                                                                                

    Norodom Ranariddh - predseda vlády (1993-1997), prezident National Assembly (1998-2006), Kambodža

    France-Albert René - predseda vlády (1976-1977), prezident (1977-2004), Seychelly

                    

    Rodrigo José Ramón Francisco de Jesús Rodrigo Carazo - prezident (1978-1982), Kostarika

 30. júl 2012

    Petru Chiril Lucinschi - prezident (1997-2001), Moldavsko

       

25. júl 2012

    José María Figueres Olsen - prezident (1994-1998), Kostarika

    

19. júl 2012

    Natsagiin Bagabandi prezident (1997-2005), Mongolsko

            

16. júl 2012

    Ernesto Samper Pizano - minister pre ekonomický rozvoj (1990-1991), prezident (1994-1998), Kolumbia

    Zhelyu Mitev Zhelev - prezident (1990-1997), Bulharsko

                                                                                                    

14. júl 2012

    Ivo Josipović - prezident (2010- ), právnik, hudobný skladateľ, Chorvátsko

    

13. júl 2012

    Borut Pahor- prezident National Assembly (2000-2004), predseda vlády (2008-2012), Slovinsko

    Anton Vratuša - predseda vlády (1978-1980), Slovinsko

                        

12. júl 2012

    François Gérard Georges Nicolas Hollande - prezident (2012-, Francúzsko

10. júl 2012

    Robert James Lee "Bob" Hawke - predseda vlády (1983-1991), Austrália

                            

9. júl 2012

    Momčilo Krajišnik - prezident National Assembly (1990-1992), prezident Republika Srbská (1991-1992), člen

                                   Predsedníctva (1996-1998), Bosna a Hercegovina - K

               

2. júl 2012

    Nasser Al-Mohammed Al-Ahmed Al-Sabah minister sociálnych vecí (1988-1990),predseda vlády (2006-2011), Kuvajt

29. jún 2012

    María Estela "Isabel" Martínez Cartas de Perón viceprezidentka (1973-1974), prezidentka (1974-1976), Argentína

              

27. jún 2012

    Eduardo Alfredo Juan Bernardo Frei Ruiz-Tagle - prezident (1994-2000), prezident Senát (2006-2008), Chile

    

21. jún 2012

    Pedro Manuel Mamede Passos Coelho - predseda vlády (2011-), Portugalsko

20. jún 2012

    Ali Hassan Mwinyi - prezident (1985-1995), Tanzánia

    Mykola Vasyliovich Plaviuk - prezident v exile (1989-1992), Ukrajina

                        

    Cedric Russell Marshall - minister školstva (1984-1987), minister životného prostredia (1984-1986), minister

                                            zahraničných vecí (1998-2002), Nový Zéland

    

18. jún 2012

    Walter Buser - spolkový kancelár (1981-1991), Švajčiarsko

    

14. jún 2012

    Bacharuddin Jusuf Habibie - viceprezident (1998-1998), prezident (1998-1999), Indonézia

    Jaswant Singh - minister financií (1996-1996, 2002-2004), minister zahraničných vecí (1998-2002),

                              minister obrany (2000-2001), India

                               

13. jún 2012

    John Philip Kelly - guvernér Turks and Caicos Islands (1996-2000), Veľká Británia

    

 

11. jún 2012

    Ellen Johnson Sirleaf - prezidentka (2006-), Nobelova cena za mier (2011), Libéria

6. jún 2012

    Kemal Kılıçdaroğlu - politik CHP, líder opozície (2010-), Turecko

            

4. jún 2012

    Marek Marian Belka - predseda vlády (1997-1997, 2004-2005), minister financií (1997-1997, 2001-2002), Poľsko

1. jún 2012

    José Pedro Pérez-Llorca Rodrigo - minister zahraničných vecí (1980-1982), Španielsko

                

30. máj 2012

    Leonid Makarovych Kravchuk - prezident (1991-1994), Ukrajina

               

    Ninian Martin Stephen - generálny guvernér (1982-1989), Austrália

28. máj 2012

    Óscar Rafael de Jesús Arias Sánchez - prezident (1986-1990, 2006-2010), Kostarika

    Yasuo Fukuda - predseda vlády (2007-2008), Japonsko

        

    Andrés Pastrana Arango - prezident (1998-2002), Kolumbia

                                                              

    Jerry John Rawlings - prezident (1993-2001), Ghana

24. máj 2012

    Carlos Westendorp y Cabeza - minister zahraničných vecí (1995-1996), Španielsko 

    Raif Dizdarević - prezident (1978-1982), minister zahraničných vecí SFRJ (1984-1988), prezident SFRJ (1988-1989),

                               Bosna a Hercegovina

 

23. máj 2012

    Lubomír Štrougal - predseda vlády ČSSR (1970-1988), Česká republika

               

21. máj 2012

    Enda Kenny - predseda vlády (2011- , Írsko

       

18. máj 2012

    Marián Čalfa - predseda vlády ČSFR (1989-1992), Slovenská republika

 

17. máj 2012

    Edward Philip George Seaga - minister financií (1967-1972, 1980-1989), predseda vlády (1980-1989), Jamajka

                

15. máj 2012

    Ion Iliescu - prezident (1990-1996, 2000-2004), Rumunsko

14. máj 2012

    John Napier Wyndham Turner - minister spravodlivosti (1968-1972), minister financií (1972-1975),

                                                       predseda vlády (1984-1984), Kanada

            

7. máj 2012

    Tarja Kaarina Halonen - ministerka spravodlivosti (1990-1991), ministerka zahraničných vecí (1995-2000),

                                           prezidentka (2000-2012), Fínsko

 x         

    Marcelino Oreja Aguirre - minister zahraničných vecí (1976-1980), Španielsko

    

27. apríl 2012

    Petrus Josef Sietse "Piet" de Jong - minister obrany (1963-1967), predseda vlády (1967-1971), Holandsko

   Mykola Yanovych Azarov - minister financií (2002-2005, 2006-2007), predseda vlády (2005-2005, 2010-), Ukrajina

                            

25. apríl 2012

    Hasan Hasanov Aziz oglu - predseda vlády (1990-1992), minister zahraničných vecí (1993-1998), Azerbajdžan

10. apríl 2012

    Dominique Marie Francois René Galouzeau de Villepin - minister zahraničných vecí (2002-2004),

                                                                                              predseda vlády (2005-2007), Francúzsko

5. apríl 2012

    Pedro SANTANA LOPES - predseda vlády (2004-2005), Portugalsko

              

5. marec 2012

    Živko RADIŠIĆ - prezident (1998-1999, 2000-2001), Bosna a Hercegovina

9. február 2012

    Māris GAILIS - predseda vlády (1994-1995), podpredseda vlády (1993-1994, 1995-1996), minister hospodárstva (1993-                           1994), minister vnútra (1994), minister obrany (1995),  Lotyšsko

                

30. január 2012

    Leonid Danylovych KUCHMA - predseda vlády (1992-1993), prezident (1994-2005), Ukrajina

 

25. január 2012

    Valdis BIRKAVS - predseda vlády (1993-1994), minister zahraničných vecí (1994-1999), Lotyšsko               

    Roman HERZOG - prezident (1994-1999), Nemecko

24. január 2012

    Sali BERISHA - prezident (1992-1997), predseda vlády (2005-), Albánsko

    

21. január 2012

    Miklós NÉMETH - predseda vlády (1989-1990), Maďarsko

 

    Jean-Luc DEHAENE - predseda vlády (1992-1999), Belgicko

    Arnold KOLLER - prezident (1990-1990, 1997-1997), Švajčiarsko

16. január 2012

    Walter KIEBER - predseda vlády (1974-1978), Lichtenštajnsko

    Hari KOSTOV - predseda vlády (2004-2004), Macedónsko

 

13. január

Johannes Marten "Joop" den Uyl    predseda vlády (1973-1977), Holandsko

Peter Richard Caruana    predseda vlády Gibraltár (1996-2011), Veľká Británia

Jean Francois-Poncet    minister zahraničných vecí (1978-1981), Francúzsko

9. január

Paula Ann Cox    predsedníčka vlády Bermudy (2010- , Veľká Británia

2. január

Harald Ofner    minister spravodlivosti (1983-1987), Rakúsko

 

Nikola Gruevski    minister financií (1999-2002), predseda vlády (2006- , Macedónsko

Elías Antonio Saca González    prezident (2004-2009), Salvador

NOVEMBER 2011

8. november

Boris Frlec    minister zahraničných vecí (1997-2000), Slovinsko

    

OKTÓBER 2011

31. október

Lionel Jospin    predseda vlády (1997-2002), Francúzsko

                                              

24. október

Andris Bērziņš    prezident (2011-), Lotyšsko

17. október

Antoni Martí Petit    predseda vlády (2011-), Andorra

 

Chaim Herzog    prezident (1983-1993), Izrael

Luiz Inácio Lula da Silva    prezident (2003-2010), Brazília

David Russell Lange    predseda vlády (1984-1989), Nový Zéland

Albert Pintat Santolària    predseda vlády (2005-2009), Andorra

 

SEPTEMBER 2011

26. september    

Thorbjörn Fälldin    predseda vlády (1976-1978, 1979-1982)

Carl Bildt    predseda vlády (1991-1994), minister zahraničných vecí (2006-), Švédsko

22. september    

Jigme Yoser Thinley    predseda vlády (1998-1999, 2008- ), Bhután

Basdeo Panday    predseda vlády (1995-2001), Trinidad a Tobago

Macky Sall    predseda vlády (2004-2007), prezident National Assembly (2007-2008), Senegal

Viveka Eriksson    predsedníčka vlády Alandy (2007- ), Fínsko

Vuk Drašković    minister zahraničných vecí (2004-2007), Srbsko

Artūras Paulauskas    predseda Seimas (2000-2004), minister životného prostredia (2008), Litva

Gjorge Ivanov    prezident (2009- ), Macedónsko

Milo Đukanović    prezident (1998-2002), predseda vlády (1991-1998, 2003-2006, 2008-2010),

                               Čierna Hora

Gaston Egmond Thorn    minister zahraničných vecí (1968-1980), predseda vlády (1974-1979),

                                           predseda EK (1981-1985), Luxembursko

Barend Willem Biesheuvel    predseda vlády (1971-1973), Holandsko

Taisto Kalevi Sorsa    predseda vlády (1972-1975, 1977-1979, 1982-1987), Fínsko

Agatha Barbara    prezidentka (1982-1987), Malta

                                                                      

Vincent "Ċensu" Tabone    prezident (1989-1994), Malta

Fernando Affonso Collor de Mello    prezident (1990-1992), Brazília

                                   

Keith Jacka Holyoake    predseda vlády (1957, 1960-1972), generálny guvernér (1977-1980),

                                         Nový Zéland

9. september    Richard Pitterle    politik DIE LINKE, Nemecko 

AUGUST 2011

30. august 2011        Najib Azmi Mikati        

                                        predseda vlády (2011-), Libanon

    Libanonský politik, súčasný predseda vlády zareagoval na e-mailovú žiadosť. Prekvapujúca zásielka, nebýva zvykom, že by mimoeurópski politici reagovali na e-maily. Ale sem-tam sa nájde nejaká výnimka. Tento podpis obohatil jednu z mojich najobľúbenjších kategórii, takže som tomuto popdisu obzvlášť rád.

12. august 2011                            Bernd Siebert            politik CDU, Nemecko 

    Autogram získaný e-mailom.

10. august 2011                            Frank Henkel            politik CDU, Nemecko 

    Autogram nemeckého politika som získal e-mailom.

                                   Hervé Marie-Joseph de Charette de La Contrie

                                                                      minister bývania (1993-1995)

                                                                      minister zahraničných vecí (1995-1997), Francúzsko

    Trvalo to len veľmi krátko a po 13 dňoch mi odpísal tento francúzsky politik. Písal som 29. júla 2011, prišli mi podpísané obidve mnou priložné fotografie..

08. august 2011        Helmut Heinrich Waldemar Schmidt            

                                       spolkový kancelár (1974-1982), Nemecko

     Bývalý spolkový kancelár Helmut Schmidt mi odpísal z Hamburgu, Na tento autogram som čakal 62 dní, list som poslal 8. júna 2011, prišli mi podpísané dve priložené fotografie a dve kartičky. Podpis tohto významného politika som v zbierke mal už od roku 2002. Vtedy mi Helmut Schmidt odpísal z tej istej adresy až po 152 dňoch (písal som 10. novembra 2011) a podpísal iba priložené kartičky. Tentokrát som si doplnil do zbierky nemeckých spolkových kancelárov aj fotografiu.                                   

                                   Karl Moersch            politik FDP/DVP, novinár, Nemecko

    Nemecký politik Karl Moersch mi rovnako odpísal na listovú žiadosť, podpísal dve priložené fotografie ako aj kartičky. Ako člen FDP/DVP bol členom Bundestagu a pôsobil vo vláde spolkových kancelárov Willy Brandta a Helmuta Schmidta. Odpoveď prišla po 21 dňoch, list som posielal 19. júla 2011.

JÚL 2011

22. júl 2011        Mary Therese Winifred Robinson            prezidentka (1990-1997)              Írsko

V roku 2001 (17.04.2001-14.08.2001) mi prišla odpoveď od Mary Robinson z OSN, New York. Autogram na fotografii ako aj na priloženej kartičke žiaľ nebol originál.    porovnaj

18. júl 2011        Ricardo Froilán Lagos Escobar                prezident (2000-2006)                  Chile

List pre bývalého prezidenta Chile som odoslal 27. októbra 2010. Na začiatku júna 2011 mi prišla e-mailom správa, že dostali moju žiadosť o autogram. Kde sa ten list toľko túlal, je už asi vo hviezdach. Po 265 dňoch som ale dostal všetko podpísané ako mi bolo sľúbené, dokonca aj oficiálne prezidentské foto navyše.

18. júl 2011        Hamilton Green                                           predseda vlády (1985-1992)        Guyana

 

Z hlavného mesta Georgetownu mi prišli po 53 dňoch podpísané dve fotografie od bývalého predsedu vlády Guyany (písal som 27. mája 2011).

 

 

TOPlist